беларускі   Polski   English  

Biblioteka

BCOK

Opis kolekcji: Międzynarodowe Archiwum Białoruskie

Międzynarodowe Archiwum Białoruskie zajmuje się gromadzeniem źródeł historycznych oraz dokumentowaniem dziejów społeczeństwa białoruskiego w XX i XXI wieku. Pozyskane archiwalia (oryginalne dokumenty papierowe, negatywy i odbitki fotograficzne, nagrania dźwiękowe i filmowe etc.) za zgodą i przy współpracy właścicieli są w całości opracowywane i digitalizowane według norm i standardów archiwalnych.

Poprzez Bibliotekę Cyfrową Międzynarodowego Archiwum Białoruskiego udostępniane są wyłącznie pliki cyfrowe archiwaliów, które mogą być upublicznione bez szkody dla ich właścicieli. Struktura zbiorów (wypis kolekcji) widoczna jest po wejściu w pole „Zasoby” na górnym pasku lub „Biblioteka” na pasku po lewej stronie.

Ośrodek KARTA deklaruje, że gdy na Białorusi zostaną przeprowadzone wolne i demokratyczne wybory, a wyłoniona w ich wyniku władza zostanie uznana przez społeczność międzynarodową, zgromadzone zbiory zostaną w całości przekazane do Mińska. Więcej informacji o projekcie uzyskać można na stronie www.mab.org.pl

Lista publikacji : Międzynarodowe Archiwum Białoruskie

0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Wybierz interesującą Cię publikację:

<<< Poprzednie  / 248 Następne >>>

Ostatnio dodane

Ładowanie...

 

Ośrodek Karta

 

XXwiek.pl

Statystyki

Liczba publikacji: 15378

Obecnie czytających: 0

Łączna liczba czytelników od dnia 2012-01-01: 181583

Kanały RSS

OAI