Filters
Collections
Archiwum Wschodnie
(442)
Kolekcje osobiste
(436)
AW III/0380 Kolekcja Stanisława Czuruka
(173)
AW III/0665 Kolekcja Władysławy i Karola Szmidtów
(118)
AW III/0315 Kolekcja Zbigniewa Suchodolskiego
(18)
AW III/0621 Kolekcja Anny z Krassowskich Olszańskiej
(9)
AW III/0627 Kolekcja Danuty Michałowskiej
(9)
AW III/0144 Kolekcja Jana Żalińskiego
(8)
AW III/0420 Kolekcja Henryka Kucejko
(7)
AW III/0602 Kolekcja rodzin Gołońskich i Kochanowskich
(6)
AW III/0523 Kolekcja Jacka Łopuszańskiego
(6)
AW III/0648 Kolekcja Karola, Marii i Witolda Staszkiewiczów
(6)
AW III/0418 Kolekcja Tatiany i Jerzego Zann
(5)
AW III/0434 Kolekcja Marcelego Ślaskiego
(5)
AW III/0599 Kolekcja Edmunda Wojciechowskiego
(5)
AW III/0707 Kolekcja rodziny Pronaszków
(5)
AW III/0613 Kolekcja Aleksandra, Janiny i Teresy Trofimuków
(5)
AW III/0641 Kolekcja Tadeusza Szumańskiego
(4)
AW III/0564 Kolekcja Krystyny i Piotra Sasin
(4)
AW III/0170 Kolekcja Stanisława Wróblewskiego
(3)
AW III/0462 Kolekcja Marii (Maryli) Budkiewicz
(3)
AW III/0512 Kolekcja rodziny Lewandowskich
(3)
AW III/0480 Kolekcja Marii Krokowskiej
(3)
AW III/0267 Kolekcja Barbary Czarnoockiej
(2)
AW III/0618 Kolekcja osobista Janusza Bohdanowicza
(2)
AW III/0336 Kolekcja Klemensa Hawryluka
(2)
AW III/0590 Kolekcja Jana Baranieckiego
(2)
AW III/0604 Kolekcja Ludwika Jaska
(2)
AW III/0639 Kolekcja Marii Sachanowskiej
(2)
AW III/0622 Kolekcja Władysława Grocholi
(1)
AW III/0014 Kolekcja Haliny i Franciszki Chylińskich
(1)
AW III/0215 Kolekcja Kazimierza Stankiewicza
(1)
AW III/0406 Kolekcja Stefana Mielnika
(1)
AW III/0056 Kolekcja Magdaleny i Franciszka Curzytków
(1)
AW III/0020 Kolekcja Ireny Madej
(1)
AW III/0713 Kolekcja Stanisława Okońskiego
(1)
AW III/0291 Kolekcja Kazimierza Kulczyńskiego
(1)
AW III/0306 Kolekcja Janiny i Jerzego Hermanów
(1)
AW III/0330 Kolekcja Józefa Konopackiego
(1)
AW III/0475 Kolekcja Krzysztofa Bieńkowskiego
(1)
AW III/0600 Kolekcja Marii Meryng
(1)
AW III/0645 Kolekcja Tadeusza Myślika i Zofii Prugar z d. Wolnik
(1)
AW III/0708 Kolekcja Wojciecha Breowicza
(1)
AW III/0711 Kolekcja Wacława Kamionko
(1)
AW III/0333 Kolekcja Ireny Trojanowskiej
(1)
AW III/0601 Kolekcja Stanisława Tkaczyka
(1)
AW III/0660 Kolekcja rodziny Zimodrów
(1)
AW III/0642 Kolekcja Tamary i Jana Sobieszków
(1)
Wspomnienia
(5)
Kolekcje tematyczne
(1)
AW V/006 Kolekcja Związku Syndykalistów Polskich
(1)
Archiwum Opozycji
(248)
Kolekcje osobiste
(248)
FOK/62 Kolekcja Zdzisława Najdera
(246)
Kolekcja Jacka Kuronia AO III/12K
(2)
Indeks Represjonowanych
(175)
F/ Zdjęcia Polaków represjonowanych na terenie byłego ZSRR w latach 1939-56
(93)
DK I/01 Dokumenty dotyczące deportacji obywateli II RP do Komi ASRR
(48)
IV/W Spisy i wykazy obywateli polskich represjonowanych przez organa władzy sowieckiej w latach 1939-56
(34)
Archiwa Społeczne
(57)
Centrum im. Ludwika Zamenhofa
(57)
(2)
Group objects
FOK/62/8 Materiały rodzinne
(246)
Kolekcja Stanisława Czuruka
(173)
AW III/665.12 Korespondencja Karola Szmidta z żoną, Władysławą Szmidt
(66)
PL.2004 Centrum im. Ludwika Zamenhofa
(57)
DK I/01.04 Dokumenty dotyczące domów dziecka w Komi ASRR w l. 1940-41
(38)
AW III/665.11 Korespondencja Władysławy Szmidt z mężem, Karolem Szmidtem wysyłana z obozu w Ravensbrück i Rostock-Schwarzenforst
(35)
AW III/315.04 Korespondencja z lat 1945–1948
(18)
IV/W/212 Wykaz Polaków grupy III i IV aresztowanych w 1945 roku przez wojsko radzieckie w Bydgoszczy i przyległych powiatach
(9)
AW III/144 Dokumenty osobiste Jana Żelińskiego
(8)
AW III/665.09 Korespondencja Karola Szmidta z Anielą Klasową
(8)
DK I/01.06 Dokumenty dotyczące organizacji szkolnictwa, domów dziecka i pracy dla obywateli II RP deportowanych do Komi ASRR
(7)
AW III/621.02 Dokumenty, listy, zaświadczenia
(7)
AW III/602 Dokumenty rodzinne z lat 1918-59
(6)
AW III/627.03 Listy wielu autorów do Danuty Pietraszek z lat 1940-50 i inne
(5)
AW III/418 Kolekcja Tatiany i Jerzego Zann
(5)
AW III/434 Kolekcja Marcelego Ślaskiego
(5)
AW III/665.10 Korespondencja Karola Szmidta z Janiną i Aleksandrą Stojanowskimi
(5)
AW III/613.01 Aleksander Trofimuk - kariera zawodowa
(5)
AW III/0599 Kolekcja Edmunda Wojciechowskiego
(5)
AW III/627.02 Listy Ryszarda Bućko do Danuty Pietraszek z lat 1940-51
(4)
AW III/564 Dokumenty
(4)
AW III/420.01 Dokumenty
(4)
AW III/523.01 Dokumenty osobiste Jacka Łopuszańskiego
(4)
AW III/648.02 Dokumenty Witolda Staszkiewicza
(4)
AW III/641.08 Materiały rodziny Szumańskich
(3)
AW III/170 Korespondencja
(3)
AW III/512.04 Kolekcja Mariana Lewandowskiego
(3)
IV/W/019a Dom Dziecka z Kontoszyna
(3)
AW III/0480 Kolekcja Marii Krokowskiej
(3)
AW III/420.02 Legitymacje
(3)
AO III/12K.35 Dokumenty rodziny Jacka Kuronia
(2)
DK I/01.03 Dokumenty Delegatury Ambasady RP w Komi ASRR i ZPP
(2)
AW III/267 Kolekcja Barbary Czarnockiej
(2)
AW III/462.01 Korespondencja
(2)
IV/W/121 Wykaz Polaków zabitych i aresztowanych przez NKWD i UB na terenie Lubelszczyzny w latach 1944-1945, znalazione przy Elżbiecie Sobolewskiej
(2)
IV/W/261 Wykazy Zarządu Głównego Wojsk Wewnętrznych i Konwojowych przy MSW ZSRR
(2)
AW III/618 Kolekcja osobista Janusza Bohdanowicza
(2)
AW III/0590 Kolekcja Jana Baranieckiego
(2)
AW III/0336 Kolekcja Klemensa Hawryluka
(2)
AW III/0604 Kolekcja Ludwika Jaska
(2)
AW III/523.02 Koresponedencja
(2)
AW III/707.01 Dokumenty osobiste Stefana Pronaszko. Zaświadczenie, wniosek wizowy, pismo urzędowe
(2)
AW III/0639 Kolekcja Marii Sachanowskiej
(2)
AW III/665.08 Korespondencja Karola Szmidta z Edwardem Gielickim
(2)
AW III/648.01 Dokumenty Marii i Karola Staszkiewiczów
(2)
DK I/01.01 Dokumenty Rady Komisarzy Ludowych ZSSR i Rady Komisarzy Ludowych Komi ASRR dotyczące deportowanych
(1)
AW III/621.03 Listy różne
(1)
AW III/621.10 Bohdan i Karolina Krassowscy. Dokumenty i opracowania
(1)
AW III/622.02 Materiały związane z pobytem w oflagach
(1)
AW III/641.07 Materiały osobiste Tadeusza Szumańskiego
(1)
AW III/0014 Dokumenty rodziny Haliny i Franciszki Chylińskich
(1)
AW III/215 Kolekcja Kazimierza Stankiewicza
(1)
AW III/406 Dokumenty i korespondencja
(1)
AW III/462.02 Dokumenty
(1)
IV/W/007 Księga ewidencyjna łaźni więzienia radogoskiego w Łodzi (fragmenty)
(1)
IV/W/035a Spis polskich dzieci z Domu Dziecka w Afipsku
(1)
IV/W/041 Spis dzieci Tomskiego nr 6 Polskiego Sierocińca
(1)
IV/W/055 Spis polskich obywateli zatrudnionych w sowchozie Krasnopawłowka, rej. aleksiejewski, obw. charkowski
(1)
IV/W/079 Spis osób załatwiających polskie obywatelstwo w związku z wyjazdem do Polski na mocy porozumienia z 06.07.1945
(1)
IV/W/080 Spis osób załatwiających polskie obywatelstwo w związku z wyjazdem do Polski na mocy porozumienia z 06.07.1945
(1)
IV/W/211 Zestawienie pracowników Państwowej Żeglugi Ministerstwa Komunikacji Oddział w Bydgoszczy zabranych do obozów koncentracyjnych
(1)
IV/W/215 Spisy Polaków z obozów w Borowiczach
(1)
IV/W/244 Lista osób z m. Ajaguz (obw. semipałatyński) zakwalifikowanych do powrotu do Polski
(1)
IV/W/320 Wykaz osób przebywających na zesłaniu w Raskatowskim sowchozie (obw. saratowski), sporządzony przez współzesłańców
(1)
IV/W/394 Wykaz osób repatriowanych ze Stalinogorska, przybyłych do Warszawy Dw. Zachodni 18.09.1945-12.10.1945
(1)
IV/W/399 Wykaz osób powracających z obozów ZSRR: Homel, Orsza, Kandałaksza i Kaługa zarejestrowanych w PUR w Białej Podlaskiej
(1)
IV/W/404 Lista imienna transportu z Wilna (składająca się ze spisów cząstkowych) do obozów kontrolno-filtracyjnych
(1)
IV/W/411 Wykaz osób aresztowanych przez władze radzieckie w Dynowie i okolicach w 1945 r., które nie zostały zwolnione z więzienia
(1)
IV/W/464 Spis Polaków przetrzymywanych w obozie nr 522 w obw. czelabińskim
(1)
IV/W/466 Spis obywateli polskich przetrzymywanych w obozach NKWD w obw. kiemierowskim
(1)
IV/W/503 Spis obywateli polskich z obw. kustanajskiego powołanych do służby w armii im. T. Kościuszki
(1)
IV/W/053 Wykaz obywateli polskich przebywających w sowchozie Ekibastuz w obw. pawłodarskim
(1)
AW III/0475 Kolekcja Krzysztofa Bieńkowskiego
(1)
AW III/708.01 Dokumenty Komitetu Polaków z Ameryki Południowej w Polskich Siłach Zbrojnych. Komunikat sprawozdawczy
(1)
AW III/0056 Kolekcja Magdaleny i Franciszka Curzytków
(1)
AW III/0306 Kolekcja Janiny i Jerzego Hermanów
(1)
AW III/711.01 Materiały biograficzne Eugenii i Wacława Kamionko: dyplomy i nekrologi
(1)
AW III/330.01 Józef Konopacki. Materiały biograficzne
(1)
AW III/0291 Kolekcja Kazimierza Kulczyńskiego
(1)
AW III/0020 Kolekcja Ireny Madej
(1)
AW III/0600 Kolekcja Marii Meryng
(1)
AW III/0645 Kolekcja Tadeusza Myślika i Zofii Prugar z d. Wolnik
(1)
AW III/713.02 Działalność zawodowa Stanisława Okońskiego. Zaświadczenia, świadectwa pracy, umowy o pracę
(1)
AW III/707.03 Korespondencja Stefana Pronaszko z żoną Marią
(1)
AW III/707.05 Materiały o Stefanie Pronaszko. Wycinki prasowe
(1)
AW III/707.11 Materiały o Marii Pronaszko. Wycinki prasowe
(1)
AW III/0642 Kolekcja Tamary i Jana Sobieszków
(1)
AW III/665.07 Korespondencja Karola Szmidta z Marią Heinzelman
(1)
AW III/665.13 Korespondencja Władysławy Szmidt z Edwardem Gielickim
(1)
AW III/0601 Kolekcja Stanisława Tkaczyka
(1)
AW III/0333 Kolekcja Ireny Trojanowskiej
(1)
AW III/660.02 Dokumenty urzędowe Stanisławy Zimodro
(1)
AW V/06.10 Fotografie członków Oddziałów Szturmowych „Zew” Związku Syndykalistów Polskich
(1)
File type
image/x.djvu
(526)
application/pdf
(255)
image/jpeg
(141)
Content format
DJVU
(526)
PDF
(255)
Photo gallery
(141)
Skip to main menu
Skip to search engine
Skip to content
Skip to footer
en
pl
en
pl
Contrast
Share
Login
en
pl
en
pl
Login
Contrast
Share
Back
About Project
About Project
Frequently asked questions
Contact
Collections
Collections
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka KARTA
Biblioteka Cyfrowych ArchiwĂłw Tradycji Lokalnej
Biblioteka Wschodnia
Indexes
Indexes
File name
Group publication title
Tytuł teczki
Tytuł oryginalny
Collection
Folder title
Creator
Description
Subject and Keywords
Publisher
Place of publication
Contributor
Date
Resource Type
Format
Resource Identifier
Source
Language
Relation
Coverage
Rights Management
Tags
Licence
Numery
Recently viewed
Recently viewed
Objects
Collections
Our Digital Library
contains 54 585 digital objects
Search field
Change search criteria
?
Search for:
[Date = "1945"]
Number of results:
922
Filters
Items per page:
24
40
64
add all to bibliography
of
37
Next
Dziewczynki w ogrodzie, ul. Koszykowa 19, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Kondukt pogrzebowy, ul. Skorupska 50a, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Rzeźba Stanisława Wakulińskiego wykonana na białostockie targi, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Pracownicy Punktu Dożywiania i Informacji na Dworcu Głównym, ul. Kolejowa, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Krystyna Zawadzka z bratem Romanem Skrzędziejewskim, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Klasa III b Gimnazjum, tzw. "Mała Matura", ul. Kościelna, Białystok, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie Danuty Roszkiewicz o byciu wychowankiem Domu Dziecka, Zagorsk, Rosja, 1945 r.
Nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie Danuty Roszkiewicz o byciu wychowankiem Domu Dziecka, Zagorsk, Rosja, 1945 r.
Nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie o pobieraniu nauki przez Danutę Roszkiewicz w VII klasie w Szkole nr. 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
Nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie o pobieraniu nauki przez Danutę Roszkiewicz w VII klasie w Szkole nr. 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
Nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie z Domu Dziecka nr 5, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie z Domu Dziecka nr 5, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Zaświadczenie z Domu Dziecka nr 5, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Legitymacja szkolna Danuty Roszkiewicz, Szkoła nr 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Legitymacja szkolna Danuty Roszkiewicz, Szkoła nr 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Legitymacja szkolna Danuty Roszkiewicz, Szkoła nr 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Legitymacja szkolna Danuty Roszkiewicz, Szkoła nr 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Legitymacja szkolna Danuty Roszkiewicz, Szkoła nr 38, Ufa, Baszkirska ASRR, 1945 r.
nieznany
1945
fotografia druk pismo odręczne
ris
BibTeX
Fotografia z wizerunkiem Zdzisława Dekerta ps. „Gaz” [nazwa red.]
brak autora
1945
fotografia
ris
BibTeX
Zdjęcia Polaków represjonowanych na terenie byłego ZSRR
brak autora
1945
fotografia
ris
BibTeX
Wykaz osób repatriowanych ze Stalinogorska, przybyłych do Warszawy Dw. Zachodni 18.09.1945-12.10.1945
brak autora
1945
wykaz
ris
BibTeX
Lista imienna transportu z Wilna (składająca się ze spisów cząstkowych) do obozów kontrolno-filtracyjnych
brak autora
1945
wykaz
ris
BibTeX
Wykaz obywateli polskich przebywających w sowchozie Ekibastuz, którzy przyjęli szczepienia ochronne przed wyjazdem w 1945
brak autora
1945
wykaz
ris
BibTeX
Wykaz 778 internowanych byłych wojskowych i jeńców wojennych różnych narodowości
brak autora
1945
wykaz
ris
BibTeX
Lista osób z m. Ajaguz (obw. semipałatyński) zakwalifikowanych do powrotu do Polski
brak autora
1945
wykaz
ris
BibTeX
1
2
of
37
Next
This page uses 'cookies'.
More information
I understand